Ceny sprzętu i aparatury medycznej - Wszystko, co musisz wiedzieć o pompach infuzyjnych

Poznaj cennik i ofertę naszych sprzętów i aparatur medycznych.
Wszystko, co musisz wiedzieć o pompach infuzyjnych


Pompy infuzyjne od dłuższego czasu są podstawą medycyny. Często spotyka się jedną z tych pomp w warunkach klinicznych, takich jak domy opieki, szpitale, a nawet domy. Zastosowaniem medycznym pomp jest dostarczanie płynów, składników odżywczych i leków do organizmu pacjenta w kontrolowanych ilościach, dużych lub małych.

Te urządzenia medyczne są bardziej preferowane niż ręczne podawanie ze względu na ich zdolność do dostarczania leków w dość małych ilościach, a także w zautomatyzowanych odstępach czasu. Istnieje wiele rodzajów pomp infuzyjnych, takich jak strzykawki, pompy insulinowe i dojelitowe, aby wymienić tylko kilka.

Typy pomp różnią się w zależności od celu, do którego są używane, oraz sposobu zasilania. Niektóre z tych urządzeń są przeznaczone do użytku przy łóżku pacjenta, podczas gdy inne są przeznaczone do przenoszenia lub noszenia.

Co to jest pompa infuzyjna?
Jak wspomniano wcześniej, pompy infuzyjne dostarczają do organizmu pacjenta płyny, takie jak leki i składniki odżywcze, w kontrolowanych ilościach. Może dostarczać płyn w małych lub dużych ilościach w zależności od potrzeb pacjenta. Pompy infuzyjne mogą być używane na różne sposoby. To może być użyte:

Dożylnie
W tej metodzie pompa infuzyjna pomaga w dostarczaniu płynów bezpośrednio do żyły. Terapia dożylna (IV) może być stosowana do uzupełniania płynów, dostarczania leków i transfuzji krwi. Do tego najczęściej używane są pompy.

Podskórny
W tym przypadku pompa infuzyjna pomaga dostarczać płyny do okolicy podskórnej. Warstwa podskórna to warstwa skóry między skórą właściwą a naskórkiem. Podawanie podskórne jest przydatne w przypadku szczepionek, a także leków insulinowych.

Arterialny
W tej metodzie pompy infuzyjne podają płyny do tętnic, naczyń krwionośnych, które pobierają krew z serca do reszty ciała.

Zewnątrzoponowe
Jest to kolejna droga podawania, w której lek wstrzykuje się do przestrzeni nadtwardówkowej rdzenia kręgowego. W tym celu stosuje się pompy infuzyjne, ponieważ mogą one dostarczać dość małe ilości, które trudno byłoby podać ręcznie.

Pompy infuzyjne stały się powszechne w warunkach klinicznych, ponieważ pomagają podawać płyny, które byłyby praktycznie drogie w wykonaniu lub zawodne, gdyby były wykonywane ręcznie. Pompki te ułatwiają / zmniejszają trudność w podawaniu substancji sobie lub pacjentowi. Ponadto pompy infuzyjne pomogły w zmniejszeniu liczby błędów ludzkich podczas podawania infuzji. Istnieją różne typy pomp infuzyjnych używanych do różnych celów.

Inteligentne pompy
Zanim przejdziemy do rodzajów pomp infuzyjnych, musimy porozmawiać o pompach Smart Pumps. Jest to nowa technologia pomp infuzyjnych, którą można uznać za ratującą życie. 

EPROM to chip w pompach infuzyjnych, który można zaprogramować w bazie danych dowolnego szpitala. Umożliwia to urządzeniu dostęp do kluczowych informacji, takich jak limity bezpieczeństwa leków i wielkość podawanej dawki.

Inteligentne pompy są również w stanie powiadamiać użytkowników o powikłaniach wynikających z użytkowania pompy, takich jak zatkanie rurek czy pęcherzyki powietrza we wlewie. 

Rodzaje pomp infuzyjnych
Istnieje wiele różnych typów pomp infuzyjnych. Wielu ekspertów klasyfikuje te wyroby medyczne na podstawie pewnych czynników. Te czynniki to:

Mobilność
Objętość dostarczonych płynów i
Funkcjonować
Typy oparte na mobilności
Stacjonarne pompy infuzyjne
Tego typu pompy są przeznaczone do siedzenia przy łóżku pacjenta. Wielu pacjentów, którzy ich używają, cierpi na złożone lub przewlekłe choroby. Używa się pomp stacjonarnych lub pacjentów przykutych do łóżka i wymagających częstego przyjmowania leków lub żywienia przy łóżku.

Ambulatoryjne pompy infuzyjne
Ta jest przeciwieństwem stacjonarnych pomp infuzyjnych. Te pompy są mobilne i mogą być używane w domach. Odgrywają kluczową rolę we współczesnym świecie, ponieważ odkryto nowe metody leczenia wyniszczających chorób. Pozwoliło to ludziom na normalne funkcjonowanie pomimo chorób. Ambulatoryjne pompy infuzyjne dają osobom z chorobami przewlekłymi możliwość przyjmowania leków przez cały dzień podczas wykonywania codziennych czynności.

Typy w oparciu o objętość dostarczonego płynu
Pompy infuzyjne o dużej objętości
Nazwa tutaj jest oczywista. Służy do podawania dużej ilości płynów do organizmu pacjenta. Ten typ pompy jest zwykle używany do odżywiania pacjenta. Pompy te będą wykorzystywać rolkę sterowaną komputerowo lub metodę ręczną do sekwencyjnego dociskania gumowej rurki. Jest to działanie, które umożliwia lekowi przepływ z różnymi prędkościami w zależności od potrzeb pacjenta.

Pompy infuzyjne o małej objętości (SVP) / pompy strzykawkowe
Pompy te dostarczają organizmowi niewielkie ilości leków. Mechanizm sterowanego silnika przepycha lek przez strzykawkę do rurki, która jest podawana pacjentowi. Wlewy hormonalne to tylko jeden z wielu, które wymagają stosowania SVP, ponieważ małe ilości muszą być dostarczane w odstępach czasu.

Typy oparte na funkcjach
Tradycyjne pompy infuzyjne
Tego typu pompy mogą być używane w różnych miejscach, np. W szpitalach, gabinetach lekarskich, a nawet w domu. To szersza kategoria obejmująca wiele różnych rodzajów pomp. Te urządzenia medyczne mogą być używane do podawania wielu różnych rodzajów leków, takich jak leki przeciwbólowe, antybiotyki i inne. Niektóre pompy infuzyjne należące do tej kategorii to pompy infuzyjne o dużej objętości i pompy strzykawkowe.

Specjalne pompy infuzyjne
W przeciwieństwie do tradycyjnych pomp są one przeznaczone do użytku domowego. Zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach osób ze specjalnymi przypadkami. Wiele pomp należących do tej kategorii jest mobilnych. Niektóre pompy należące do tej kategorii to pompy infuzyjne insulinowe i pompy do żywienia dojelitowego.

Czytaj więcej »

Ceny

Atrakcyjne ceny Euro-Medical, zapraszamy do kontaktu.


http://www.euro-medical.pl/asystory-medyczne
http://www.euro-medical.pl/fotele-do-pobierania-krwi
http://www.euro-medical.pl/kozetki-lekarskie
http://www.euro-medical.pl/stoly-do-przewijania-niemowlat
http://www.euro-medical.pl/stoly-zabiegowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-zabiegowe
http://www.euro-medical.pl/szafy-lekarskie
http://www.euro-medical.pl/parawany-medyczne
http://www.euro-medical.pl/fotel-okulistyczno-laryngologiczny
http://www.euro-medical.pl/wozki-transportowo-kapielowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-do-przewozenia-zwlok

Czytaj węcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.